В чому відмінність між ІФА та ПЛР діагностикою

Останнім часом, найпоширеніші питання котрі ми чуємо від наших пацієнтів,це:
👉Що таке експрес-діагностика на COVID-19?
👉В чому відмінність між ІФА та ПЛР діагностикою на COVID-19 та її збудником – вірусу SARS-CoV-2?
👉В чому різниця між IgM та IgG до SARS-CоV-2?
👉Через який проміжок часу краще здавати дослідження на SARS-CоV-2?
‼️Отже:
☝️Що таке експрес-діагностика на COVID-19?
Експрес-тест – дозволяє визначити антитіла IgG/IgM до коронавірусу (SARS-CoV-2) і протягом 10 хвилин дізнатися результат тестування. Недоліком даного тесту є чутливість методики (до 90%) та специфічність порівняно з ІФА-тестами. Матеріалом для дослідження є кров.
☝️В чому відмінність між ІФА та ПЛР діагностикою на COVID-19 та її збудником – вірусу SARS-CoV-2?
ІФА-тест виявляє імунну реакцію на вірус — рівень антитіл.
Імуно-ферментний аналіз (ІФА)— це вид аналізу, за допомогою якого виявляється комплекс «антиген — антитіло», який виробляється коли організм уражений вірусом. В клінічних зразках пацієнта венозний забір крові. Цей комплекс утворюється завдяки імунологічній реакції антигену з відповідним антитілом.
ПЛР-дослідження виявляє вірус, тобто його генетичний матеріал.
Полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР) –ідентифікація РНК вірусу SARS – CoV-2 (COVID19), в режимі Real-time, в клінічних зразках пацієнта (зішкріб з рото-, носоглотки). З допомогою ПЛР можна визначити наявність, або відсутність вірусу в дослідних зразках на день обстеження. Проте ми не можемо дізнатися, чи переніс захворювання пацієнт до моменту тестування.
☝️В чому різниця між IgM та IgG до SARS-CоV-2?
Метод ІФА-тестування визначає імуноглобуліни двох типів: M і G. Якщо виявляється M, то це говорить про гострий процес захворювання, якщо G — то людина перехворіла або інфікувалася вірусом і виробилися антитіла до цього захворювання.
☝️Через який проміжок часу краще здавати дослідження на SARS-CоV-2?
Антитіла класу IgМ починають виявлятися в середньому на 5 день від появи симптомів, їх рівень зростає до 14 дня, що свідчить про гостру стадію хвороби. Надалі їх рівень поступово знижується.
У випадку, якщо досліджуваний зразок отримано в перший день після інфікування, то антитіла класу IgМ можуть не виявлятись.
Тому негативний результат дослідження антитіл класу IgМ до вірусу SARS-CoV-2 не виключає відсутність інфікування пацієнта вірусом!
За наявності клінічних симптомів необхідно провести повторне тестування пацієнта через 5-7 днів.
Антитіла класу IgG, в організмі інфікованої людини, проти вірусу SARS-CoV-2 з’являються на 11-20 день від появи симптомів COVID-19.
Вірус специфічні IgG виявляються практично у 100% пацієнтів (крім осіб з імуносупресією).
У випадку, якщо досліджуваний зразок отримано в перші дні після інфікування, то антитіла класу IgG можуть не виявлятись.
Тому негативний результат дослідження антитіл класу IgG до вірусу SARS-CoV-2 не виключає відсутність інфікування пацієнта вірусом!
За наявності клінічних симптомів необхідно провести повторне тестування пацієнта через 1-2 тижні.
‼️Наголошуємо: ПЛР залишається єдиним видом дослідження, який дає підстави для встановлення діагнозу «COVID-19».‼️
Будьте здорові!