Електронний рецепт на наркотичні й психотропні лікарські засоби

Починаючи з листопада в Україні запрацює електронний рецепт на наркотичні й психотропні лікарські засоби.
👀 Деякі медіа вже кричать заголовками в дусі «наркотики продаватимуть за рецептом». А як насправді? Розберімося разом.
💊 Йдеться про наркотичні й психотропні лікарські препарати, обіг яких підлягає суворій звітності. Вони виписуються виключно за дуже конкретними показаннями:
🔸 знеболення для людей зі складними захворюваннями (онкологія, тяжкі травми, післяопераційні наслідки, інфаркт тощо);
🔸 зменшення больових симптомів у разі отримання паліативної допомоги;
🔸 лікування глибоких психічних захворювань та неврологічних розладів;
🔸 замісна підтримувальна терапія (ЗПТ).
👉 Це важливо, бо через війну, зокрема поранення, значно більше людей потребують знеболення опіоїдними анальгетиками. Е-рецепт спростить доступ до необхідних ліків та водночас посилить контроль їхнього відпуску в аптеках.
👩‍⚕ Людина, що потребує складного лікування, зможе звернутись до лікаря чи лікарки навіть дистанційно: така особа отримає смс із номером рецепта і кодом його погашення, з яким зможе придбати ліки в аптеці за власний кошт.
📝 Фізичний прийом для отримання е-рецепта лишається обов’язковим тільки у разі проведення ЗПТ осіб з психічними та поведінковими розладами від вживання опіоїдів.
🧾 Е-рецепт поступово замінить рожеві паперові бланки, що діяли раніше. Деякий час паперові рецепти ще видаватимуть у медзакладах, які не працюють з електронною системою (ЕСОЗ).
👍 Сам е-рецепт як явище не є новиною: з 2019 року такий формат успішно працює в Україні в рамках державної програми «Доступні ліки». Тож цей функціонал добре знайомий як лікаркам і лікарям, так і їхнім клієнткам і клієнтам.
😉 Сподіваємось, ти вбережеш здоров’я і ця інформація тобі не згодиться. Зате тепер ти знаєш трохи більше про те, як розвивається медична система в Україні тут і зараз.