Доступ до ліків для пацієнтів з розладами психіки та поведінки максимально спрощений. Отримати рецепт на препарати можна у будь-якого сімейного лікаря. Наявність декларації – не обов’язкова.

📝 Щоб отримати ре пацієнт мав план лікування від психіатра або невролога, внесений в Електронну систему охорони здоров’я. На основі даних в ЕСОЗ лікар первинки випише рецепт.

📌Нині українці з розладами психіки та поведінки можуть отримати безоплатно 64 препарати за програмою “Доступні ліки”. Це ліки проти:
🔹 шизофренії, шизотипових станів та маревних розладів;
🔹розладів настрою (афективні розлади);
🔹невротичних, пов’язані зі стресом та соматоформних розладів.

✅ На час воєнного стану лікарі можуть виписувати як електронні, так і паперові рецепти. Якщо пацієнт прийшов до лікаря, а у медзакладі немає електроенергії, інтернету або доступу до ЕСОЗ, то лікар випише паперовий рецепт, а в аптеці його погасять. Зауважимо, що сімейний лікар може виписати паперовий рецепт на ліки проти розладів психіки і поведінки, якщо цей рецепт в ЕСОЗ створив психіатр або невролог.

📌Аби отримати ліки, потрібно звернутися до будь-якої аптеки, яка має договір з НСЗУ. Знайти найближчу аптеку можна:
– через дашборд на сайті НСЗ: https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-map. В меню зліва оберіть ваш населений пункт та потрібний напрямок програми реімбурсації.
– через чат-бот «Спитай Гриця» https://t.me/SpytaiGrytsia_bot.
– зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.