Догляд за пацієнтом з COVID-19 у домашніх умовах

Людям із легкими проявами захворювання лікар може рекомендувати залишатися вдома на самоізоляції. У цьому разі необхідно дотримуватися низки правил👇
🟢 Бажано, щоб за пацієнтом доглядала одна людина, яка не належить до осіб із групи підвищеного ризику.
🟢 Розмістить пацієнта у добре провітрюваному приміщенні. Варто обмежити рух пацієнта місцями спільного користування.
🟢 Відвідувати пацієнта заборонено.
🟢 Члени домогосподарства мають перебувати в окремій кімнаті або підтримувати відстань не менше 1,5 м від пацієнта. Винятком є матері, що годують грудьми. Вони повинні носити медичну маску, коли перебувають поряд з дитиною, і мити руки теплою водою з милом протягом 20-40 секунд перед контактом.
🟢 Людина, яка доглядає, має носити медичну маску, коли перебуває в одній кімнаті з пацієнтом; мити руки після будь-яких контактів із пацієнтом. Після миття рук з милом витирати їх варто одноразовими паперовими рушниками.
🟢 Потрібно використовувати одноразові медичні рукавички для догляду за пацієнтом і прибирання приміщення. До та після зняття медичних рукавичок слід мити руки.
🟢 Рукавички, маски та інші відходи після догляду за пацієнтом складати в окремому поліетиленовому пакеті в тому ж приміщенні, де перебуває хворий (до їх утилізації).
🟢 Необхідно уникати обміну зубними щітками, предметами спільного користування, постільною білизною тощо. Посуд після індивідуального використання необхідно мити з мийним засобом. Викидати посуд не слід.
🟢 Необхідно щодня очищати та дезінфікувати поверхні в найближчому оточенні хворого, а також ванну кімнату і туалет побутовим мийно-дезінфекційним засобом.
🟢 Прати речі пацієнта можна звичайним милом. Для машинного прання рекомендовано температуру 60-90°C і звичайні пральні порошки. Забруднену білизну заборонено струшувати, але можна збирати в загальний мішок.
👉 У разі появи перших симптомів ГРВІ негайно зверніться до сімейного лікаря. Пам’ятайте, діагноз «COVID-19» може бути підтверджений лише лабораторними методами діагностики. Для цього в нашому Центрі ви можете за 15 хвилин швидким тестом визначити антиген SARS-CoV-2. А також визначити антитіла IgM та IgG до SARS-CoV-2 та отримати результати у день здачі крові.
Джерело: ЦГЗ МОЗ України