
Лікарські засоби з реєстру програми «Доступні ліки» можна отримати тільки за електронним рецептом, виписаним лікарем, з яким укладено декларацію. Після формування електронного рецепту, на телефон пацієнта надійде смс з номером рецепту. Отримати ліки можна в аптеці, яка підписала договір з НСЗУ
cutt.ly/KWztQsV



Для пацієнтів, які лікуються у стаціонарі, ліки з Нацпереліку надаються безоплатно на весь період лікування. Під час отримання призначень у лікаря доцільно поцікавитися, які з призначених ним ліків входять до Нацпереліку (тобто, які ліки пацієнт має право отримати безкоштовно протягом усього курсу лікування та перебування в стаціонарі). Перевірити, чи входять призначені препарати до Нацпереліку можна на сайті або у мобільному додатку «Ліки Контроль».

Інформацію про залишки ліків, які закуповуються за держпрограмами, можна переглянути за посиланням
moz.gov.ua/zakupivli-likiv


Наприклад, у Києві діє цільова програма, за якою закуповуються ліки для пацієнтів з хворобою Гоше, первинним імунодефіцитом, спінальною м’язовою атрофією тощо. У Запоріжжі в цільовій програмі заклали кошти на забезпечення медикаментами супроводу при проведенні замісної ниркової терапії, на рідкісні (орфанні) захворювання (ювенільний ревматоїдний артрит, вроджений імунодефіцит тощо). У Луцьку забезпечують інсулінами дітей з цукровим діабетом.
Практично кожне місто має цільові програми в напрямку забезпечення ліками. Наявність програм потрібно перевіряти на сайтах департаментів охорони здоров’я місцевих органів влади.
Джерело: НСЗУ, МОЗ України