Віспа мавп!

📍 У Європі розпочалась вакцинація від віспи мавп. Чи очікує українців щеплення від цієї хвороби?

ℹ️ Віспа мавп – це інфекційне захворювання, яке нагадує симптоми звичайної віспи, проте протікає хвороба, як правило, легше. Перший випадок хвороби був зафіксований в Конго у 1970 році, активно поширюватись віспа мавп почала у травні 2022 року разом з людьми, які повернулись з Африці.

ℹ️ За даними ВООЗ, у світі зафіксовано понад 16 тис. випадків у 70 країнах, з них п’ять – летальних. Нещодавно виявили перші випадки хвороби у дітей – двох з США та одного з Нідерландів. Найшвидше розповсюджується хвороба у Європі. Іспанія, Німеччина, Бельгія, Португалія закупили вакцину від віспи мавп. Нідерланди, де зареєстровано 700 пацієнтів з цим захворюванням, вчора розпочали профілактичне щеплення. Загалом планують вакцинувати 32 тис. осіб з груп ризику.

➡️ Про масштаби розповсюдження віспи мавп говорить те, що голова ВООЗ Тедрос Габрейесус оголосив спалах хвороби надзвичайною подією у сфері громадського здоров’я, що має міжнародне значення. Це найвищий рівень небезпеки, який організація може надати епідемії.

ℹ️ Випадки захворювання на віспу мавп виявлені в Польщі, Румунії та Словаччині. Тому є вірогідність, що хворобу завезуть до нас з країн-сусідів.

▶️ Керівництво МОЗ запевняє, що наша країна готова до виявлення хвороби. Українські лікарі отримали інструкції алгоритму дій у разі звернення пацієнта з симптомами хвороби. Насамперед – характерними пухирями на тілі. Міжнародні партнери допомогли придбати та доставити в Україну близько 5 тис. ПЛР-тестів на виявлення віспи мавп, як розвезені по регіонам. Але наразі не зафіксовано жодного випаду підозри на це захворювання.

➡️ Вакцинацію в Україні від віспи мавп поки що не планують. ВООЗ не рекомендує проводити масове щеплення, адже хвороба масово не поширюється. Передається вона лише через тісний контакт між людьми чи предмети, на яких збереглись інфіковані частинки.