Рецепт на ліки проти розладів психіки і поведінки та епілепсії

Як отримати рецепт на ліки проти розладів психіки і поведінки та епілепсії у сімейного лікаря. Розʼяснення 23.07.22.
Національна служба здоровʼя України працює над тим, щоб зробити медичну допомогу ближчою до кожного українця.
Відтепер рецепт на препарати проти розладів психіки і поведінки та епілепсії може виписати сімейний лікар.
📌Щоб лікар первинної медичної допомоги міг виписати такий рецепт, у пацієнта має бути створений та внесений до електронної системи охорони здоров’я план лікування.
План лікування складає психіатр або невролог. У плані лікуванні вказують діагноз та призначені пацієнту ліки. На основі цих даних лікар первинної допомоги, з яким у пацієнта укладена декларація, виписує рецепт.
📌Якщо у пацієнта немає можливості відвідати сімейного лікаря щоб отримати рецепт, він може попросити виписати рецепт віддалено. Лікар зможе це зробити, якщо має доступ до електронної системи охорони здоров’я. Рецепт надійде як смс-повідомлення на телефон.
📌Якщо пацієнт переїхав через воєнні дії, він може звернутись до будь-якого лікаря первинної допомоги, навіть без укладання декларації.
Якщо пацієнт прийшов на прийом, а у медзакладі немає електроенергії, інтернету або доступу до електронної системи охорони здоровʼя, лікар випише йому паперовий рецепт, а в аптеці його погасять.
📌У межах програми реімбурсації пацієнтам доступні безоплатно або з невеликою доплатою 30 препаратів проти розладів психіки (таких як шизофренія, шизотипові стани, розлади настрою, невротичні та повʼязаних зі стресом розлади), а також 27 препаратів проти епілепсії. Перелік препаратів тут https://cutt.ly/kL7bsIV
Знайти адресу найближчої аптеки, яка відпускає ліки проти розладів психіки і поведінки та епілепсії, можна в контакт-центрі НСЗУ за номером 16-77. Також такі аптеки мають наліпки на дверях.
Перед візитом в аптеку варто зателефонувати туди та спитати, чи є в наявності необхідні препарати.
Дбайте про своє здоровʼя незалежно від того, де перебуваєте та не переривайте лікування.