Що слід знати про вакцину КПК?

💉 Трикомпонентна вакцина КПК захищає одразу від трьох інфекційних захворювань: кору, паротиту (свинки) та краснухи.

Вакцинація дітей від кору, паротиту та краснухи входить до безоплатного пакету послуг на первинній ланці.

📌 Кір може викликати запалення легень та головного мозку. Особливо складно триває перебіг захворювання у маленьких дітей. Також кір небезпечний для вагітних жінок.

📌 Краснуха – у дітей краснуха зазвичай минає легко і може навіть залишитись непоміченою. Натомість у підлітків та дорослих це захворювання може спричинити серйозні ускладнення: артрит, гепатит, енцефаліт, тромбоцитопенія.

📌 Паротит передається повітряно-крапельним шляхом під час кашлю, чхання та просто через близький контакт між людьми. Епідемічний паротит небезпечний такими ускладненнями як отит, менінгіт, панкреатит, орхіт (запалення у хлопчиків одного або двох яєчок).

➡️ Вакцинація – найдієвіший спосіб уникнути цих захворювань та можливих ускладнень. Вакцинація дітей для профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи проводиться у 12 місяців. Друге щеплення потрібно зробити у 6 років.

➡️ Дорослим, які не були щеплені від кору або не перехворіли на кір, також варто вакцинуватися. Але вакцинація дорослих бюджетним коштом не передбачена. Проте можна придбати вакцину самостійно та зробити щеплення у свого сімейного лікаря чи терапевта.