Вакцинація від ГРИПу під час COVID-19

Чи потрібно робити щеплення від грипу під час пандемії, адже вакцина від грипу не захиститить від COVID-19? Це питання турбує багатьох. Розповідає Тетяна Балтян, заступниця начальника договірного відділу НСЗУ, сертифікована тренерка UNICEF Ukraine з питань вакцинації.

💙 І грип, і коронавірусна інфекція – небезпечні захворювання, які можуть мати як легкий перебіг, який дозволяє лікуватися вдома під наглядом сімейного лікаря, так і ускладнену форму, що може загрожувати життю та потребуватиме госпіталізації.
💙 Обома вірусними інфекціями, на жаль, можна заразитися одночасно. В такому разі існує ризик серйозного ураження легенів та складного перебігу хвороби.
💙 Але від однієї з вірусних інфекцій є вакцина. Тож будь-яка розсудлива людина, яка не має протипоказань до вакцинації, убезпечить себе та своїх рідних хоча б від ускладнень внаслідок грипу.
💙 Так, вакцина проти грипу не захистить вас від COVID-19 і не гарантує 100% захисту від грипу. Але вона значно зменшує ризик захворіти на грип, та навіть якщо це станеться, завдяки щепленню хвороба мине без тяжких ускладнень і госпіталізації.
💙 Зараз лікарі і медична система тримають на собі натиск коронавірусної хвороби. Спалах грипу стане для них додатковим навантаженням. Кожен з нас може допомогти. Наприклад, відповідальним ставленням до власного здоров’я та вчасною вакцинацією від тих хвороб, від яких є вакцини.
💙 Щеплення від грипу краще робити на початку сезону, коли починаються захворювання. Врахуйте, що після щеплення імунітет формується протягом двох-трьох тижнів. Саме тому важливо не затягувати з вакцинацією. Але звертаємо увагу, що робити щеплення від грипу можна протягом всього епідсезону.
💙 Вакцинуватися потрібно усім, а особливо тим, хто ризикує захворіти на грип чи постраждати від його наслідків найбільше. А це – вагітні жінки на будь-якому місяці вагітності, діти до 5 років, літні люди 65+, люди з хронічними порушеннями здоров’я, медичні працівники.
💙 В Україні щеплення за Національним календарем безоплатні для пацієнта. У Календар входять вакцини проти 🔟 інфекційних захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, правця, кашлюку, кору, паротиту, краснухи, вірусного гепатиту В, гемофільної інфекції. Вакцина від грипу не входить до Національного календаря, тож придбати її доведеться за власний кошт. Але власне щеплення можна зробити у свого сімейного лікаря: у його кабінеті або в кабінеті щеплень вашої амбулаторії.
💙 Придбавши вакцину для щеплення в аптеці, зберігайте чек, де вказано точний час її придбання. Доставити вакцину до кабінету щеплень важливо без порушень холодового ланцюга. Для транспортування вакцини можна використовувати термосумку.
💙 Також зі своїм сімейним лікарем ви можете перевірити календар щеплень, поставити будь-які запитання щодо вакцинації від грипу, переконатись, що не маєте протипоказань для проведення щеплення.